יום ראשון, 12 באוגוסט 2012

הסכנה הדמוגרפית

מאת: עמוס גבירץ

   המבוגרים שבינינו זוכרים בוודאי את הויכוח שפרץ בחברה הישראלית לאחר מלחמת 1967 בדבר השטחים הכבושים. אחד הנושאים המרכזיים בויכוח בין נצים ליונים, היה הנושא הדמוגראפי. היונים הזהירו שאם ישראל תספח את השטחים הכבושים, ישתנה המאזן הדמוגראפי ותוך מספר שנים יהיה רוב ערבי במדינה, דבר שיחסל את המדינה היהודית. ה"נצים" התקשו להשיב על הטענה. רק הימין הקיצוני העז לדבר בגלוי על טרנספר. זיכרונות האידיאולוגיה הנאצית בגרמניה, שבהתחלה דיברו על טרנספר של היהודים מאירופה, הוציאו את ה"טרנספריסטים" אל מחוץ ללגיטימיות הציבורית. זה הגיע לכך שתנועתו של הרב כהנה שדגלה בטרנספר, הוצאה אל מחוץ לחוק.
   אחת הסיסמאות שנהגנו להשמיע בהפגנות נגד הכיבוש היתה: "הכיבוש משחית". ואכן הכיבוש השחית! היום מכהן בכנסת חבר מובהק מתנועתו של כהנה ומשפיע רבות על החלטותיה. מה שיותר חמור הוא שכמדיניות, מתנהל טרנספר שקט בשטחי  Cשבגדה המערבית.
   מסתבר שנמצא פתרון לבעיה הדמוגרפית. הסכמי אוסלו, אשר נראו בזמנו כפריצת דרך בין הישראלים והפלסטינים, הביאו לחלוקת הגדה המערבית לאזורים A, B, ו-C. אזורי A ו-B, נמצאים בשליטה פלסטינית מוגבלת, ובאזורי B נשארה שליטה ביטחונית ישראלית   אלה כוללים כ-40% משטחי הגדה המערבית. אזורי  C, אשר נמצאים בשליטה ישראלית מלאה, כוללים כ-60% משטחי הגדה המערבית. אנו עדים למאמץ ישראלי מתמיד לגירוש כמה שיותר פלסטינים משטחים אלה. חלק משבט הג'הלין גורש ב-1997 כדי לפנות שטח להרחבת ההתנחלות מעלה אדומים. בדרום הר חברון התבצעו גירושים גדולים ב-1999 וב-2001. בבקעת הירדן מתבצעים גירושים קטנים של בדואים באופן שוטף. עכשיו מתכוונת המדינה לגרש שוב שמונה כפרים בדרום הר חברון. מלבד גירושים גלויים מתבצעת מדיניות של גירוש גם באמצעות הריסת בתים, הפקעת אדמות, הכרזת אזורים כשטחי אש, הכרזת שטחי שמורת טבע, יצירת אתרים ארכיאולוגיים, מניעת מקורות מים, הריסת מאגרי מים, מתן יד חופשית למתנחלים המגרשים חקלאים פלסטינים מאדמותיהם ומשתלטים עליהן, הגבלת הגישה לאדמות חקלאיות, הכרזת אדמות פלסטיניות כאדמות מדינה, ובניית גדר ההפרדה. כל אלה הן רק דוגמאות לשיטות לשלילת  יכולת הקיום של האוכלוסייה הפלסטינית, ובסופו של דבר גורמות לרבים לעזוב את בתיהם ואדמותיהם – טרנספר מרצון!
  הצד השני של המטבע  הוא ההתיישבות היהודית בשטחים שנגזלו. פעם הקימו חיל מיוחד בצה"ל למטרה זאת: הנח"ל – נוער חלוצי לוחם. הנח"ל פעל בהתחלה בתוך ישראל בהקמת היאחזויות נח"ל באדמות שנגזלו בטענה ביטחונית, וכאשר נרגעו הרוחות היו מאזרחים אותן. אחר-כך השתמשו בנח"ל ליישב אדמות כאלה בשטחים הכבושים. היום משתמשים במאחזים לא מורשים. אלה מוקמים על ידי מתנחלים קיצוניים, המשתלטים על שטחים בניגוד לחוק ומקימים את מאחזיהם. וראה זה פלא, הם מקבלים מים, חשמל, פריצת דרכים ושמירה של צה"ל. לפי הדו"ח של טליה ששון מ-2005 הם גם מקבלים מימון ממשלתי. אז לנו ולגויים אומרים שאלה מפירי חוק, שדינם להיות מסולקים מהמקום. כאשר העניין נשכח הם מקבלים סטאטוס של התנחלות "חוקית".
   והנה הפיתרון: כאשר העולם יסיר את התעניינותו מאתנו, תספח ישראל את אזורי C  לתחומה תוך השארת הבנטוסתאנים הפלסטינים לגורלם. כמו שעשו בעזה וכמו שכבר היום עשו באזורי  Aו-B. ועד אז תימשך מדיניות הטרנספר הזוחל מאזוריC . אתם הרי יודעים: הסכנה הדמוגרפית...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה