יום שני, 2 באוגוסט 2021

                                            היכן אנחנו?!

                                                  מאת: עמוס גבירץ

   בשקט בשקט ללא הד תקשורתי, הצליח בנט להגשים את רצונו של הימין הלאומני, בתחום בו נתניהו החל. תוך שבוע צה"ל הרס שני כפרי רועים פלסטינים חומסה אל בקייעה (בפעם השישית) וראס א-תין, במטרה לגרום להם לעבור מאזור C שבגדה המערבית לאזור B או A. מצאו טכניקה עוקפת עיכובי חוק (הרי בג"צ ה"שמאלני" בסופו של דבר ייתן לכך הכשר). את צווי ההריסה נותנים לאחר ההריסה, כך שהקורבנות אינם יכולים להיעזר בצווי עיכוב משפטיים.

   ממשלת נתניהו רצתה להרוס את הכפר הפלסטיני חאן אל אחמר, הנמצא קרוב לירושלים באזור E1 הרגיש מדינית. כשזה קרוב לבית היה קל יחסית לפעילי זכויות האדם והשלום, להגיע בהמוניהם לכפר ולהביע את התנגדותם לפעולה הנפשעת של הריסת הכפר. גם לעיתונאים הישראלים והבינלאומיים היה קל להגיע. כמובן שליד ירושלים היה קל לגייס את הקהילה הדיפלומטית, שתעזור במניעת הפשע.

   עכשיו מדובר בכפרים הנמצאים בפריפריה הרחוקה של הגדה המערבית. לשם מגיעים מספר קטן של פעילי זכויות אדם נחושים, המסכנים עצמם לאורך שנים בהגנה לא-אלימה על חקלאים פלסטינים מפני מתקפות של מתנחלים וחיילי צה"ל, המנסים לגרשם מאדמותיהם ומכפריהם.

   נשאלת השאלה, היכן תנועת זכויות האדם והשלום הישראלית שלא התגייסה בהמוניה לעצור את הזוועה הזאת?! היכן מר"צ ורע"ם? הרי בתור שותפים לקואליציה, אתם חתומים על המעשים הנפשעים האלה! האם אין לכם קוים אדומים?! והיכן התקשורת הישראלית והעולמית, כאשר צריך לדווח מהפריפריה הרחוקה?! הרי אם כולנו שותקים, אין סיכוי, שהקהילה הבינלאומית תצא בזמן הפגרה שלה מכליה לעצור את הפעילות הנפשעת הזאת.

   אבל השאלות הן הרבה יותר רחבות והן נוגעות לחלקים רחבים בחברה הישראלית. כן אנחנו בשמאל ובמרכז, צריכים לצאת מאופוריית ההצלחה בסילוק השלטון המושחת. אסור לנו לעוור את עינינו ומצפוננו מול מעשי השלטון החדש!

   מדוע איננו שומעים על משפטנים המסרבים לתת את ידם למפעל הכשרת פשעי המלחמה הקבועים שמבצעת ישראל בשטחים הכבושים. כאלה שיגידו שלמדו משפטים כדי להילחם בפשיעה, ולא כדי להמציא לה הכשר חוקי.  הרי היו אלה משפטנים ישראלים שיצרו את מערכת (קונסטרוקציה) הפייק משפטית, שנותנת הכשר משפטי לעברות החמרות, כנגד החוק הבינלאומי, שישראל מבצעת בשטחים הכבושים כמדיניות. הם לא באו למלא חלל ריק משפטי. הם באו לייצר פייק משפט היכן שהחוק הבינלאומי מאוד ברור!

   היכן השופטים שיסרבו לתת יד למערכת הפייק משפט הזאת?!

   מדוע איננו שומעים על קצינים וחיילים בצה"ל, שאומרים שהם התגייסו כדי להגן על המדינה, לא כדי לבצע פשעי מלחמה בשם מדיניות שנויה במחלוקת. הרי יש לכם חברים שהיה להם את האומץ לעשות זאת?

   אני לא טוב מאף אחד אחר. אני יושב בביתי ומתפלץ מהמחשבה על גורלם של קורבנות הרס כפריהם, ושואל האם בשביל זה יצאתי כמעט כל שבת להפגין נגד שילטון מושחת? והיכן שאר הערכים האנושיים. הרי הרס מכוון של חיי אדם רק בגלל היותם פלסטינים תחת שילטון כיבוש ישראלי, הוא גרוע משלטון מושחת!

     

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה